| Part Number | DS90UR905QSQ NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 791960 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | LVDS Serializer 0.52V 48-Pin LLP EP T R |
| Category | Interface IC |
| Family | LVDS |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DS90UR905QSQ NOPB |
| Datasheet download |
| Part Number | DS90UR905QSQ NOPB |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.89 V |
| Product Dimensions | 7 x 7 x 0.8 mm |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of Drivers | 1 |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Input Type | LVCMOS |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 3 |
| Output Type | Serializer |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Screening Level | Automotive |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | LLP EP |
| Maximum Input Current | 15 uA |
| Number of Receivers | 24 |
| Differential Input High Threshold Voltage | 0.05(Min) V |
| Transmission Data Rate | 1820 Mbps |
| Differential Input Low Threshold Voltage | -0.05 V |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Maximum Power Dissipation | 215 mW |
| Maximum Differential Output Voltage | 0.52 V |
| Pin Count | 48 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Package | 48LLP EP |
| Replacement Part Number | PART-DS90UR905QSQ NOPB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | LVDS Receiver 16-Pin TSSOP Tube Download PDF datasheet for SN65LVDT33PWR.pdf |
|
Diodes Incorporated | 156.25MHZ LVDS OSCILATOR 7050 - |
|
Texas Instruments | LVDS Serializer 0.45V 28-Pin SSOP T R Download PDF datasheet for SN65LV1023ADBR.pdf |
|
Texas Instruments | LVDS Driver 0.454V 16-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for SN65LVDS31DR.pdf |
|
Texas Instruments | LVDS 0.45V 56-Pin TSSOP Rail Download PDF datasheet for DS90CR286MTD.pdf |
|
Texas Instruments | LVDS Receiver 16-Pin SOIC Tube Download PDF datasheet for SN65LVDT390D.pdf |
|
Texas Instruments | LVDS Receiver 16-Pin SOIC N Rail Download PDF datasheet for DS90C032BTM NOPB.pdf |
|
Texas Instruments | LVDS Flat Panel Display 0.45V 56-Pin TSSOP Rail Download PDF datasheet for DS90C383MTD.pdf |
|
Maxim Integrated | LVDS Driver 0.45V 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for MAX9129EUE+T.pdf |
|
Texas Instruments | LVDS Serializer 48-Pin LLP EP T R Download PDF datasheet for LMH0340SQX NOPB.pdf |